Candaş Tolga Işık'ın sunduğu programa konuk olan Arda Turan, Işık'ın 'iktidara yakın mısın?' sorusunu yanıtladı.

TV100'de yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına futbolcu Arda Turan konuk oldu. Canlı yayında Işık'ın sorularını cevaplayan Arda Turan, "İktidara yakın mısın?" sorusuna verdiği cevapla gündem oldu.

'ERDOĞAN SEVDİĞİM BİR BÜYÜĞÜM'

Candaş Tolga Işık canlı yayında Arda Turan'a, "Siyasi olarak bugünkü iktidara çok yakın olduğun, söylemlerde ve o fotoğraflarda olduğun eleştiriliyor. Öyle misin?" diye sordu. Tecrübeli futbolcu ise bu soruya, "Asla değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim." ifadelerini kullandı.

TAYYİP ERDOĞAN BANA DİREKTİF VERMEDİ

Turan açıklamasının devamında, "Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım, dinleselerdi. "Hayır" diyene de çok büyük saygım vardı, "Evet" diyene de. Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya'dan buraya gelene kadar ki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı; Koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, sağdan veya soldan birinin değil.

Binali Yıldırım'dan Sinan Oğan'a tebrik telefonu Binali Yıldırım'dan Sinan Oğan'a tebrik telefonu

Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum." diye konuştu.