Arda Güler'in ailesiyle beraber vereceği karar merakla beklenirken İspanyol basınından flaş bir iddia ortaya atıldı.

YENİ FORMÜL BULUNDU

İspanyol basını, Barcelona'nın Arda Güler'i renklerine bağladıktan sonra 1 sezon Fenerbahçe'de kalmasına müsade etmesinin yanında yeni bir formülün de ortaya çıktığını iddia etti.

1 MİLYARLIK MADDE

Barça'nın, Arda Güler ile 5 yıllık sözleşme imzalayacak ve serbest kalma maddesini 1 milyar euro yapacağı öğrenildi.

Habertürk'ün aktardığına göre, Arda Güler, 17.5 milyon euro serbest kalma maddesi olmasına karşın kulübü Fenerbahçe'ye çok daha fazla ücret ödenmesini şart koştuğu için bonservisine 23 milyon euro ödenecek.

Trabzonspor'da şok istifa! Ahmet Ağaoğlu açıkladı Trabzonspor'da şok istifa! Ahmet Ağaoğlu açıkladı

REAL BETIS'TEN BARCELONA'YA SÜRPRİZ TEKLİF!

Barcelona'ya transferi daha muhtemel gözükür hale gelen Arda Güler'in yeni sezonda kiralık olarak Fenerbahçe forması giymesi talep ediliyor ama işleri değiştirecek opsiyonlar da söz konusu. İspanyol basını, genç yıldızı yeni sezonda kiralık olarak kadroya katmak isteyen ekiplerin olduğunu ifade ediyor.

ElGolDigital'in haberine göre Real Betis, önümüzdeki sezon için Arda Güler'i kadrosuna katmak istiyor. İspanyol ekibi, Barcelona veya Real Madrid'in oyuncuyu kadrosuna katması durumunda ilk takımda şans bulmasının zorluğunu faktör olarak kullanarak Arda Güler'i bir sezon kiralık olarak oynatmayı planlıyor. Nitekim Sport, Real Betis'in bu talebini Barcelona tarafına da ilettiği ve bu gelişmenin kulüp tarafından bilinmekte olduğunu aktardı.