Şarkıcı Aleyna Tilki, MHP'li Çorum Osmancık Belediyesi'nin konserini iptal etmesine ilişkin yaptığı açıklamada; ''Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem'' ifadelerini kullandı.

LGBT + SÖZLERİ NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞTİ

MHP’li Osmancık Belediyesi yaptığı açıklamada, şarkıcı Aleyna Tilki’nin '2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali' kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki’nin İstanbul’da yapılan LGBTİ+ karşıtı eyleme yönelik tepkisi nedeniyle iptal edildiğini açıklamıştı.

İşte Arjantin'in yeni devlet başkanı: Organ ticaretinin serbest bırakılması, silahlara erişim, vergi... İşte Arjantin'in yeni devlet başkanı: Organ ticaretinin serbest bırakılması, silahlara erişim, vergi...

'CADI AVI DÖNEMİNE DÖNDÜK'

Konserinin iptal edilmesinin ardından Tilki ilk açıklamayı yaptı.

Aleyna Tilki'nin sözleri şöyle:

“Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil” diyen Aleyna Tilki, “Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken... Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” şeklinde konuştu.